09128593599
0
کتاب فراوانی

کتاب فراوانی؛ مسیر درونی به سوی ثروت

دی پاک چوپرا

نویسنده: دیپاک چوپرا

معرفی کتاب

کتاب‌های زیادی برای کمک به کسب ثروت با تغییر ذهنیت و افکار وجود دارند اما اکثر آنها صرفاً با موضوعات کلیشه و کم‌کاربرد روانشناسی سعی می‌کنند کسب ذهنیت ثروتمندانه را در گرو جملات مثبت و تلقینی و … بدانند. به عبارت دیگر، مساله تغییر نگرش را عمقی و ریشه‌ای حل نمی‌کنند و برای آن نسخه‌ای ندارند.

دیپاک چوپرا که در زمینه دانش عرفانی و معنوی در سطح دنیا شناخته شده است، در این کتاب سعی کرده با درک عمیقی که از یوگا، مدیتیشن و عرفان شرقی دارد، راهکاری عملی و درونی برای کسب ثروت ارائه دهد.

کتاب “فراوانی”، رویکرد متفاوتی را برای تغییر ذهنیت و باور ما نسبت به پول و ثروت ارائه کرده که در آن، کسب ثروت از هدف اصلی زندگی خارج و به جای آن، فروانی برکت الهی پذیرفته می‌شود که در نتیجه، این فراوانی در زندگی ما هم جاری خواهد شد.

چوپرا در این کتاب، به جای استفاده از تکنیک‌های روانشناسی، به سراغ “هوش خلاق” رفته و شما را با اهمیت، قدرت و کاربرد آن در زندگی و فراوانی آن آشنا می‌کند.

گرچه ماهیت این کتاب در مورد راهی درونی به ثروت است اما اصل مطلب کتاب را می‌توان در هر زمینه‌ای از زندگی به کار برد: عشق، سلامتی، رفاه، آرامش و … چرا که فراوانی فقط به پول محدود نمی‌شود و در هر زمینه مثبتی می‌توان از وفور نعمت الهی بهره برد.

در این کتاب، با توضیحاتی بسیار ساده و روان سعی شده تا مخاطب عام بتواند به اصل مطلب پی ببرد. سپس با بررسی کامل چاکراهای بدن، راهکارهای فعال و باز شدن آنها با استفاده از آموزه‌های مدیتیشن را در اختیار شما قرار دهد تا با تکیه بر دانش غنی عرفان کهن شرق، به انسان متحول‌شده‌ای تبدیل شوید.

این کتاب برای کسانی که به دنبال تغییرات مثبت درونی و قدرت درون هستند و می‌خواهند با مفاهیم یوگا، مدیتیشن و چاکراها هم آشنا شوند بسیار مناسب است.

فهرست

-مقدمه، معرفی فراوانی و مسیر درونی
-بخش اول: یوگای پول
دارما و پول
کارمای پول
کارمای پول می‌تواند بهبود یابد
وابستگی مضاعف
پول و پیشه
وظایف روزانه چالش‌برانگیز
خلقت
آگاهی محض
-بخش دوم: یافتن فراوانی خود
نگرش فراوانی
کامیابی چگونه متجلی می‌شود
باورهای رایج درخصوص «زندگی حقیقی»
-بخش سوم: مواهب هوش خلاق
چاکرای 7. منبع سعادت
چاکرای 6. بالاترین هوش
چاکرای 5. کلمات جادویی
چاکرای 4. احساسات قلبی
چاکرای 3. اقدام قدرتمند
چاکرای 2. مسیر خواسته
چاکرای 1. تماماً متصل به انرژی حیاتی زمین
-سخن آخر: آینده‌ی معنوی ما با هم
-قدردانی

خرید و دانلود

چکیده کتاب

-یوگا علم آگاهی است. مادامی‌که درمی‌یابید آگاهی واقعاً چگونه رفتار می‌کند، متوجه می‌شوید که اتفاقی شگفت‌انگیز رخ می‌دهد؛ شما با آن متحول می‌شوید. یادگیری درخصوص هر امر دیگری این تأثیر چشمگیر را ندارد. ممکن است مشتاق باشید و حتی خوشحال شوید که دربارهٔ هر چیز دیگری بیاموزید؛ تاریخ، جغرافیا، فیزیک و غیره، اما از درون متحول نخواهید شد و تحول شخصی ناشی از یوگا را تجربه نخواهید کرد.

 

-یوگا ارتباطی نزدیک با پول دارد که در نگاه اول عجیب به نظر می‌رسد. در ساحت ذات هستی، جان بخشایشگر وجود دارد که به‌صورت زیر ظاهر می‌شود:

فراوانی بیکران- امکانات بیکران- خلاقیت بیکران- رحمت، لطف و محبت- عشق جاودان- بخشش بی‌حدوحصر

این موهبت‌ها فطری هستند و آگاهی انسان برای متجلی ساختن آنها طراحی شده است. اگر آنها را در زندگی خود مجسم کنید، به معنای واقعی کلمه ثروتمند هستید. اندازه‌گیری ثروت تنها با پول از نظر معنوی پوچ است. من چیزی دربارهٔ موسیقی رگی نمی‌دانم، اما باب مارلی، نوازنده بزرگ رگی، مانند یک یوگی سخن گفت: «بعضی از مردم آن‌قدر فقیر هستند که فقط پول دارند.» برای دستیابی به ثروتی از نوع پایدار، زندگی روزانه خود را بر جان بخشایشگر آن نوعی استوار کنید که به زندگی شما معنا، ارزش و روزی می‌بخشد.

-با حفظ تمرکز بر خویش حقیقی، ما صرفاً گونه‌های نخستین برتر نیستیم، بلکه تجلی آگاهی ناب لایتناهی هستیم. ما وجود داریم تا هرگونه امکان خلاقانه‌ای را تحقق بخشیم که مایل به داشتن آن هستیم. هیچ قضاوت ارزشی در یوگا وجود ندارد. یوگا علم آگاهی است، نه مجموعه‌ای از قوانین اخلاقی! خواسته‌ها همگی از همان لحظه‌ای برابرند که در آگاهی ما متولد می‌شوند. با این حال اینکه چه خواسته‌ای برای ما مناسب است، بر عهدهٔ خودمان خواهد بود.»

-هر جهان فقط نیمی از واقعیت است. اگر دو نیمه را جدا نگه دارید، نمی‌توانید کامل باشید. یا تحت تسلط شرایط بیرونی یا درگیری‌های درونی خود خواهید بود.

-اگر نگرش خود را از پول به عنوان هدف، به بهره‌برداری بیشتر از زندگی تغییر دهید، از حمایت آگاهی برخوردار خواهید شد.

-جان بخشایشگر بی‌کران است؛ بنابراین هیچ امری طبیعی‌تر از فراوانی نیست. آنچه غیر طبیعی است، قحطی، فقدان و فقر است.

-تمرکز بر پول، جوانه تمرکز بر مادی‌گرایی است.

-پایه‌گذاری زندگی بر روی دستیابی به مادیات بیشتر، برای مسدود کردن مسیر آگاهی کافی است.

-آگاهی محض اینجا و اکنون است. یا در آن هستید یا جای دیگری هستید.

 
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر کتاب‌های معنوی