09128593599
0
دی پاک چوپرا

دیپاک چوپرا

Deepak Chopra

بیوگرافی

دیپاک چوپرا، یک چهره برجسته در زمینه سلامت ذهن و بدن، نحوه درک ما از سلامت و درمان را با تکیه بر قدرت درون تغییر داده است و آموزه‌های جدیدی برای چگونگی ادغام خرد باستانی با علم مدرن به جهان ارائه کرده است.

دیپاک چوپرا که در ۲۲ اکتبر ۱۹۴۶ در دهلی نو، هند به دنیا آمد، زندگی اولیه او با قرار گرفتن در معرض میراث معنوی غنی سرزمینش شکل گرفت. این تربیت، بذر تلاش‌های آینده او را در سلامتی کل‌نگر در وجود او کاشت.

سفر آکادمیک چوپرا او را به انستیتوی علوم پزشکی سراسر هند هدایت کرد و در آنجا مدرک پزشکی را اخذ کرد. دانش پزشکی او مبانی محکمی را برای او فراهم کرد که در آینده، کاوش عمیق‌تری در سلامت کامل روح و جسم انجام دهد.

تلاش چوپرا برای رویکردی جامع به سلامت، او را به آمیختن فلسفه‌های شرقی، مانند آیورودا و مدیتیشن، با طب غربی سوق داد. این آمیختگی، سنگ بنای فلسفه او را تشکیل داد و بر پیوستگی ذهن، بدن و روح تأکید داشت.

کار پیشگامانه چوپرا در پزشکی ذهن و بدن، این مفهوم را معرفی کرد که بهزیستی عاطفی و آگاهی نقشی اساسی در سلامت کلی ایفا می‌کند. ایده‌های انقلابی او پارادایم‌های پزشکی مرسوم را به چالش کشید.

توانایی چوپرا در انتقال مفاهیم پیچیده به زبانی ساده و فراگیر، منجر به خلق کتاب‌های پرفروش شد. عناوینی مانند «هفت قانون معنوی موفقیت» و «جسم بی‌سن، ذهن بی‌زمان» با خوانندگانی که به دنبال راهنمایی جامع در این حوزه هستند ارتباط عمیقی برقرار کرد

آموزه‌های چوپرا به مخاطبان جهانی رسیده است و جرقه حرکتی به سمت اقدامات بهداشتی یکپارچه را برانگیخته است. صحبت‌ها، کارگاه‌ها و محتواهای آنلاین او به افراد این قدرت را داده است که مسئولیت رفاه خود را بر عهده بگیرند.

اقدامات چوپرا فراتر از کتاب‌ها و گفتگوها است. او با مؤسسات علمی همکاری کرده است و شکاف بین طب سنتی و شیوه‌های کل‌نگر را پر کرده است. مرکز Chopra که توسط او تاسیس شده، منابعی را برای افرادی که به دنبال درمان جامع هستند ارائه می‌دهد.

جملات برگزیده

-اگر می‌خواهید شاد باشید، دیگری را خوشحال کنید. اگر می‌خواهید فرد مناسبی را در زندگی خود پیدا کنید، فرد مناسبی باشید. اگر می‌خواهید تغییری را در جهان ببینید، به تغییری تبدیل شوید که می‌خواهید ببینید.

-مهم نیست در چه وضعیتی هستید، به خود یادآوری کنید “من یک انتخاب دارم”.

-بی‌دلیل شاد باشید، مثل یک کودک، اگر به دلیلی خوشحال هستید، در مشکلی قرار دارید زیرا این دلیل را می‌توان از شما گرفت.

-سکوت درونی باعث شفافیت ذهن می‌شود، باعث می‌شود برای دنیای درون ارزش قائل شویم، ما را آموزش می‌دهد تا زمانی که با مشکلات و چالش‌ها روبرو می‌شویم به منبع آرامش و الهام برویم.

-شما تنها قاضی ارزش خود هستید و هدف شما این است که ارزش بی‌نهایت را در خود کشف کنید، مهم نیست که دیگران چه فکری می‌کنند.

-کیفیت زندگی یک فرد به کیفیت توجه بستگی دارد. هر چیزی که به آن توجه کنید در زندگی شما اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. هیچ محدودیتی برای انواع تغییراتی که آگاهی می‌تواند ایجاد کند وجود ندارد.

-رویاپردازی کنید، تصور کنید و فکر کنید. این منبع خلاقیت بی‌نهایت است.

-اندیشیدن به افکار شاد به معنای واقعی کلمه، یک تغییر شیمیایی مثبت در مغز ایجاد می‌کند که باعث تحریک فواید مثبت جسمی و روانی می‌شود.

-در روند رها کردن، چیزهای زیادی از گذشته را از دست خواهید داد، اما خود را خواهید یافت.

-هر بار که وسوسه شدید به همان شیوه قدیمی واکنش نشان دهید، بپرسید که آیا می‌خواهید زندانی گذشته باشید یا پیشگام آینده.

-وقتی کسی را ملاقات می‌کنید، می‌توانید بی‌صدا برای او برکت بفرستید و برای او آرزوی خوشبختی، شادی و خنده کنید. این نوع بخشیدن بی‌صدا بسیار قدرتمند است.

-وقتی شما انتخاب می‌کنید، آینده را تغییر می‌دهید.

-سه چیزی که می‌توانید به فرزندان خود پیشنهاد دهید تا آنها را تغییر دهید: توجه، قدردانی و محبت.

لیست کتاب‌ها

کتاب فراوانی

کتاب فراوانی

کتاب گرسنه چه چیزی هستید؟

کتاب گرسنه چه چیزی هستید؟

کتاب هفت قانون معنوی موفقیت

کتاب هفت قانون معنوی موفقیت

کتاب جاودانگی هر روز

کتاب جاودانگی هر روز

کتاب چگونه خدا را بشناسیم

کتاب چگونه خدا را بشناسیم

کتاب زندگی در نور

کتاب زندگی در نور

کتاب قدرت، آزادی و برکت الهی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر اساتید معنوی