09128593599
0
بیوگرافی جوئل اوستین

جوئل اوستین

joel osteen

بیوگرافی

جوئل اوستین یا کشیش خندان، نامی مترادف با امید و مثبت‌اندیشی، زندگی‌های بی‌شماری را با آموزه‌های الهام‌بخش و ایمان تزلزل‌ناپذیر خود تحت تأثیر قرار داده است.

جوئل اسکات اوستین که در ۵ مارس ۱۹۶۳ در هیوستون، تگزاس به دنیا آمد و تحت تأثیر پدر و مادرش، جان و دودی اوستین، که خود درگیر خدمت به کلیسا بودند قرار گرفت. این محیط پرورشی آغشته به آموزه‌های مسیحیت، پایه و اساس مسیر آینده جوئل را شکل داد.

جوئل اوستین تحصیلات خود را در دانشگاه اورال رابرتز دنبال کرد و در آنجا در رشته ارتباطات رادیویی و تلویزیونی تحصیل کرد. تحصیلاتش او را با مهارت‌های ارزشمندی تجهیز کرد که بعداً در تلاش‌های اطلاع‌رسانی عمومی آموزه‌های خود از آنها استفاده کرد.

سفر اوستین در مسیر کشیش شدن، آنی نبود. پس از درگذشت پدرش بود که او این دعوت را احساس کرد که وارد خدمت به کلیسا شد. او با پذیرفتن این مسئولیت، رهبری کلیسای لیک‌وود، یکی از بزرگترین و تأثیرگذارترین جماعت‌های مذهبی ایالات متحده را بر عهده گرفت.

تحت رهبری جوئل اوستین، کلیسای لیک‌وود رشد بی‌سابقه‌ای را هم از نظر حضور افراد و هم از نظر دسترسی فراگیر تجربه کرد. سبک موعظه قابل فهم، روان و امروزی او، مردم را از همه اقشار جامعه جذب می‌کرد و حس اجتماع و ارتباط را در کلیسا تقویت می‌کرد.

تاثیر Osteen فراتر از منبر رفتن و موعظه گسترش یافت. کتاب‌های او از جمله «بهترین زندگی شما در حال حاضر» و «بهتر شوید»، با خوانندگانی که به دنبال راهنمایی برای رشد شخصی، ایمان و داشتن یک زندگی هدفمند بودند، مورد استقبال قرار گرفت. این کتاب‌ها به پرفروش‌ترین کتاب‌ها در جهان تبدیل شدند و بسیار فراتر از دیوارهای کلیسا به مخاطبان رسیدند.

موعظه‌های جوئل اوستین که به خاطر پیام‌های مثبت و امیدوارکننده‌اش شناخته می‌شود، بر قدرت ایمان به خدا، انعطاف‌پذیری و پذیرش چالش‌های زندگی با ذهنیت مثبت تاکید دارد. آموزه‌های او توصیه‌های عملی در مورد پیمایش پیچیدگی‌های زندگی با حفظ یک پایه معنوی قوی ارائه می‌دهد.

از طریق برنامه‌های تلویزیونی، پادکست‌ها و رویدادهای زنده، نفوذ اوستین از مرزها فراتر رفت. پیام‌های ایمان، مثبت‌اندیشی و غلبه بر موانع با توکل به قدرت الهی توسط میلیون‌ها نفر در سراسر جهان شنده شده است و حس امید و توانمندی را قشر وسیعی از مخاطبان از هر سن و جنسیت و ملیت تقویت کرده است.

در آموزه‌های اوستین، اصول شکرگذاری، خوش‌بینی و این باور که افراد ظرفیت ایجاد تغییرات مثبت در زندگی‌شان را دارند، محوریت دارد. او پیروان خود را تشویق می‌کند تا بر نقاط قوت خود تمرکز کنند، در مشکلات استقامت کنند و ایمانی تزلزل‌ناپذیر داشته باشند.

محبوبیت اوستین را می‌توان در چند ویژگی متمایز او خلاصه کرد:

  • ترکیب مفاهیم مثبت‌اندیشی (روانشناسی) با آموزه‌های معنوی (عمدتاً مسیحیت)
  • سبک بیان بسیار گیرا،‌ پرانرژی،‌ عمیق و دلنشین
  • باور قلبی به آنچه بیان می‌کند.

جملات برگزیده

-مهم نیست چه در سر راهت قرار می‌گیرد، لذتت را از دست نده.

-اجازه نده جایی که هستی، بهانه‌ای باشد که رشد نکنی.

-اگر فکر می‌کنید موانعت بسیار بزرگ هستند، بسیار بزرگ خواهند بود. با افکارت، روی زندگی‌ات محدودیت قرار نده.

-یاد بگیرید به زمانبندی خدا اعتماد کنید. عجله نکنید؛ بی‌صبری نکنید؛ سعی نکنید به زور درها را باز کنید. سعی نکنید با قدرت خودتان، اتفاقات را رقم بزنید. اجازه دهید خدا به شیوه خودش انجام دهد.

-وقتی با زمان‌های دشوار مواجه می‌شوید، بدانید که چالش‌ها برای نابود کردن شما فرستاده نشدند. آنها برای رشد شما، افزایش و قوی کردن شما فرستاده شدند.

-هر چه بیشتر در مورد چیزهای منفی در زندگی خود صحبت کنید، آنها را بیشتر فرا می‌خوانید. از پیروزی حرف بزنید نه از شکست.

-شاید آنجایی که می‌خواستی باشی نباشی، اما می‌توانید به عقب نگاه کنی و شکرگذار باشی که جایی که قبلا بودی، نیستی.

-پایان شب سیه سپید است. هرچه چالش شما بزرگتر باشد، به پیروزی خود نزدیکتر هستید.

-روی سختی‌ها تمرکز نکن، روی خدا تمرکز کن. مهم نیست که از چه چیزی عبور می‌کنی، ایمان داشته باش، هر روز بهترین باش و اعتماد کن که خدا از ایمانت استفاده خواهد کرد تا تو را به عظمت برساند.

-ما همیشه قرار نیست بفهمیم چرا اتفاقی می‌افتد. ایمان واقعی، اعتماد کردن است؛ حتی زمانی که اتفاقات معنی ندارد.

-هنگامی که خدا را تصدیق کردید، پیشاپیش شما می‌رود و ناهمواری‌ها را صاف می کند.

-اگر واقعاً می‌خواهید خود بهترتان شوید، ضروری است که یاد بگیرید نسبت به خودتان احساس خوبی داشته باشید.

-نگران و دلسرد زندگی نکنید. شما یک محافظ، رهاننده و رویابخش دارید. هیچ سلاحی که علیه شما ساخته شود نمی‌تواند موفق شود.

لیست کتاب‌ها

کتاب همه چیز به نفع تو پیش می رود

همه‌چیز به نفع تو پیش می‌رود

کتاب قدرت لطف خداوند

کتاب قدرت لطف خداوند

کتاب نسخه بهتر خودت

کتاب نسخه بهتر خودت

کتاب تفکر بهتر، زندگی بهتر

کتاب تفکر بهتر، زندگی بهتر

کتاب دنیای درون

کتاب دنیای درون

کتاب باز هم خدا هست

کتاب باز هم خدا هست

کتاب آرامش آگاهانه

کتاب آرامش آگاهانه

کتاب چارچوب ذهنی فراوانی

کتاب چارچوب ذهنی فراوانی

کتاب قدرت من هستم

کتاب قدرت من هستم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر اساتید معنوی