0
آلبرت شوایتزر

آلبرت شوایتزر

Albert Schweitzer

بیوگرافی

 آلبرت شوایتزر، شخصیتی برجسته در حوزه فلسفه، الهیات و فعالیت‌های بشردوستانه، زندگی خود را وقف خدمت به بشریت کرد. او که در ۱۴ ژانویه ۱۸۷۵ در آلزاس آلمان به دنیا آمد، علاقه اولیه خود را به موسیقی و الهیات نشان داد. این علاقه بعداً به سفر چشمگیر او به عنوان یک محقق، فیلسوف و پزشکی انسان‌دوست شکل داد.

جستجوی دانش شوایتزر باعث شد تا در زمینه‌های مختلف به برتری برسد. پس از دریافت مدرک در فلسفه، الهیات و پزشکی، او مأموریتی را برای ارائه مراقبت‌های پزشکی به جوامع محروم آفریقا آغاز کرد.

فلسفه «حرمت حیات» آلبرت شوایتزر بر پیوستگی همه موجودات زنده تأکید داشت. او به مسئولیت اخلاقی برای کاهش رنج و ارتقای رفاه انسان‌ها و حیوانات اعتقاد داشت.

آثار فلسفی شوایتزر، از جمله «جستجوی عیسی تاریخی»، دیدگاه‌های مرسوم در مورد دین را به چالش می‌کشد. علاوه بر این، استعداد موسیقیایی او به عنوان نوازنده پیانو، ​​بُعد دیگری به شخصیت چندوجهی او افزود.

فداکاری شوایتزر در خدمت به بشریت، او را به رسمیت شناخت و تمجیدهای جهانی از جمله جایزه صلح نوبل در سال ۱۹۵۲ را به همراه داشت. تأسیس بیمارستان آلبرت شوایتزر در گابن آفریقا، گواهی بر تعهد او به مراقبت‌های بهداشتی و تلاش‌های بشردوستانه است.

زندگی آلبرت شوایتزر با ترکیبی قابل توجه از دانش، شفقت و فداکاری برای بهبود زندگی دیگران شناخته شد. فلسفه، تلاش‌های بشردوستانه و کمک‌های او به رشته‌های مختلف همچنان الهام‌بخش افراد در سراسر جهان است و قدرت زندگی در خدمت بشریت را به ما یادآوری می‌کند.

کتاب‌ها

کتاب حرمت حیات

کتاب حرمت حیات

کتاب از زندگی و اندیشه هایم

کتاب از زندگی و اندیشه‌هایم

کتاب خاطراتی از کودکی و نوجوانی من

کتاب خاطراتی از کودکی و نوجوانی من

جملات برگزیده

-موفقیت کلید خوشبختی نیست. شادی کلید موفقیت است. اگر عاشق کاری باشید که انجام می‌دهید، موفق خواهید بود.

-در زندگی هر کسی، زمانی آتش درون ما خاموش می‌شود. سپس با برخورد با یک انسان دیگر شعله‌ور می‌شود. همه ما باید از کسانی که روح درونی را دوباره احیا می‌کنند سپاسگزار باشیم.

-گاهی اوقات نور خود ما خاموش می‌شود و توسط جرقه‌ای از شخص دیگری دوباره روشن می‌شود. هر یک از ما دلایلی داریم که با قدردانی عمیق به کسانی فکر کنیم که شعله درون ما را روشن کرده‌اند.

-هدف از زندگی انسان خدمت کردن و ابراز همدردی و اراده برای کمک به دیگران است.

-نمی‌دانم سرنوشت شما چه خواهد شد، اما یک چیز را می‌دانم: تنها کسانی در میان شما که واقعاً خوشحال خواهند شد، کسانی هستند که جستجو کرده‌اند و نحوه خدمت کردن را یافته‌اند.

-اولین قدم در تکامل اخلاق، احساس همبستگی با سایر انسان‌هاست.

-خوش‌بین کسی است که همه‌جا چراغ سبز می‌بیند، در حالی که یک بدبین فقط چراغ قرمز را می‌بیند؛ آدم واقعاً عاقل کور رنگ است.

-هرگز نگو هیچ‌چیز زیبایی در دنیا وجود ندارد. همیشه چیزی وجود دارد که شما را به شکل یک درخت یا لرزش یک برگ شگفت‌زده کند.

-گاهی اوقات نور ما خاموش می‌شود اما توسط انسان دیگری در شعله دمیده می‌شود. هر یک از ما عمیق‌ترین تشکر را مدیون کسانی هستیم که این نور را دوباره روشن کرده‌اند.

-هرکسی که از درد شخصی در امان است، باید احساس کند که برای کاهش درد دیگران به آنها کمک می‌کند. همه ما باید سهم خود از بدبختی که بر جهان است را حمل کنیم.

-وقتی برای دیگران زندگی می‌کنیم زندگی برای ما سخت‌تر می‌شود، اما در عین حال ثروتمندتر و شادتر می‌شود.

ویدیوها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *