09128593599
0
کتاب جنگجوی صلحجو

کتاب جنگجوی صلحجو

دنی میلمن

نویسنده: دن میلمن

معرفی کتاب

کتاب جنگجوی صلح جو، جلد اول از سری کتاب‌های دنیل میلمن است که بر اساس زندگی واقعی او در مسیر رشد و تحول معنوی درونی نوشته شده است. میلمن که یک ژیمناستیک کار حرفه‌ای بود، در اثر حادثه‌ای از دنیای ورزش دور می‌شود اما سرنوشت، او را به استادی به نام “سقراط” می‌رساند که سبب می‌شود زندگی او برای همیشه تغییر پیدا کند.

سقراط، جنگجو و ساحری بسیار مقتدر است که آموزش دن را بر عهده می‌گیرد و سبب رشد آگاهی معنوی او می‌شود.

ویژگی جذاب و قابل توجه کتاب‌های دن میلمن را می‌توان در ساده‌نویسی رمان‌های او دانست که با آمیخته شدن با زندگی واقعی و حوادثی که تجربه کرده است، مخاطب را پا به پای خود پیش می‌برد. همچنین قرار گرفتن در مسیر رشد معنوی یک فرد در زندگی واقعی روزمره، می‌تواند دریچه جدیدی را به روی اندیشه‌های معنوی ما باز کند؛ چرا که ما را گام به گام در مسیر تعالی یک انسان عادی به سمت انسانی آگاه و رشدیافته حرکت می‌دهد.

گرچه کتاب‌های میلمن هم از نظر داستانی و هم معنوی ارزشمند هستند اما مجموعه چهار جلدی او برای مخاطبان و رهروانی که در ابتدای راه معنویت هستند مناسب‌تر است.

مترجم کتاب، خانم فریده مهدوی دامغانی است که از مترجمان به نام کشور مخصوصاً در موضوعات معنوی به شمار می‌رود.‌

پیشنهاد می‌کنیم توضیحات سایر جلدهای این مجموعه را با کلیک روی نام آن مطالعه کنید:

چکیده کتاب

-در مدتی که از روابطی سالم و صمیمی می‌توانی بهره‌مند باشی، تا زمانی که سرانجام به سنین پختگی برسی، تو موظفی از هرگونه فکر و اندیشه نسبت به مسائل جنسی خودداری کنی.

-تو ناگریز هستی که از حالا به بعد، هیجانات درونی و شادی‌هایت را از غذایی ساده و سالم، آب تازه و گوارا، هوای پاک و ادراک تازه بیدار شده و بلاخره نور حیات‌بخش خورشید به دست بیاوری.

-داشتن کمری صاف و بدون قوز، در هم آمیخته شدن با جاذبه زمین است. به همان اندازه، داشتن رفتاری مناسب، در هم آمیخته شدن با حیات و زندگی است.

-سعی نکن حواست با تجربیات معنوی متافیزیکی پرت شود و از مسیر اصلی منحرف شوی. سعی کن توجهی به این مکاشفات ابراز نکنی و به صداهایی هم که می‌شنوی بی‌اعتنا باشی. فقط سعی کن دروسی را که در پس این چیزها نهفته است مشاهده کنی. آنها نشانه تغییر و تحول هستند اما چنانچه نتوانی فراتر بروی، هرگز نخواهی توانست به هیچ کجا بروی.

-خیلی بهتر است با تمام نیروی وجودت مرتکب اشتباه بشوی تا با دقت و احتیاط و با روحی لرزان و ترسان از ارتکاب هرگونه اشتباه خودداری کنی.

-راز سعادت در این نیست که همواره در جستجوی بیشتر باشی، بلکه در این است که بتوانی قابلیت این را داشته باشی که از چیزهای کمتر، لذت بیشتری ببری.

-کافی‌ست توجهت را در لحظه حال معطوف کنی. آن وقت است که از هر فکری رهایی پیدا می‌کنی.

-سعادت و خوشبختی، تنها قدرتی است که ارزشمند است. متاسفانه تو نمی‌توانی به سعادت دست پیدا کنی بلکه این سعادت است که به تو دست پیدا می‌کند. آن هم پس از آنکه همه چیزهای دیگر را رها کنی و خودت را تسلیم محض او کنی.

فهرست

-پمپ بنزینی وقع در انتهای رنگین‌کمان

-کتاب اول: نسیم تغییر و تحول

-کولاکی از سحر و افسون

-تارهای عنکبوتی شکل توهمات و خیالپردازی

-رهایی از بند

-کتاب دوم: تمرینات جنگجو

-شمشیر تیز می‌شود

-مسیر کوهستانی

-سعادتی ماورای ذهن

-کتاب سوم: سعادتی وصف‌ناپذیر و غیر منطقی

-جستجوی نهایی

-دروازه باز می‌شود

-پایان داستان: خندان در برابر باد

خرید و دانلود

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *